בר מצווה – אירוע או טיול?

בר מצווה נחשב לבין האירועים הכי משמעותיים בדת, בתרבות ובמסורת היהודית. אם יש לא מעט משפחות שממש לא מתלבטות ויודעות בדיוק איך הן רוצות שהאירוע שלהן ייראה, כמה אנשים הם מתכוונות להזמין לשבת החתן והאירוע עצמו ואפילו באיזה אולם, אחרות דווקא מתלבטות וממש לא בטוחות. אחת ההתלבטויות שצצה בשנים האחרונות היא האם להשקיע את הכסף לבר מצווה, בין אם יש לנו סכום אותו חסכנו מראש ובין אם לא, היא האם באמת כדאי להפיק אירוע גרנדיוזי רב משתתפים, או שעדיף להשקיע את הכסף בטיול מהמם ולארגן אירוע קטן בלבד לכל המשפחה הקרובה.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

 

להפיק אירוע – יתרונות מול חסרונות

אם רוצים באמת לקבל החלטה שקולה, אנחנו צריכים לשתף את הילד שלנו, הרי בסופו של דבר הוא זה שחוגג את בר המצווה. אנחנו אמנם חלק בלתי נפרד מהחגיגה, מהשמחה ומההתרגשות, אבל כן צריך לנסות לשים את הרגשות האלה בצד ולהציג בפניו את היתרונות והחסרונות של ארגון והפקת אירועים מהסוג הזה.      הפקת אירוע כמו בר מצווה דורשת המון זמן, יכולת לקחת החלטות כמו כמה אנשים להזמין ואת מי, צריך לחשוב איפה האירוע בכלל התקיים, צריך לסגור עם ספקים מכל מיני סוגים כמו קייטרינג, מוזיקה, צלם, אטרקציות וכדומה. בנוסף, יש לקחת החלטות כמו האם להפיק אירוע אחד לכולם או לפצל בין משפחה קרובה לבין החברים של הילד והחברים שלנו. בקיצור, יש כאן לא מעט מחשבה, אנרגיה וכן, גם כסף. הפקת בר מצווה היא אירוע יקר מאוד וההוצאות שלו לא פעם מתקרבות להוצאות של חתונה.

 

ובכל זאת?

אחת הסיבות המרכזיות שמשפחות רבות בוחרות שכן להפיק אירוע כמו בר מצווה, היא משום שההורים לוקחים על עצמם את כל ההוצאות והם מאפשרים לילד שלהם להנות מהמתנות שזה לרוב כסף. מדובר בסכומי כסף יחסית גדולים שיכולים לשרת את הנער הצעיר בשלבים מאוחרים בחיים שלו למגוון רחב של מטרות כמו לימודים אחרי צבא, טיול, שכר דירה ואפילו מקפצה קטנה בדרך לרכישת דירה משלו. כמובן שלחגיגות מהסוג הזה יש עוד יתרונות וזו הזדמנות לציין את אחד האירועים הכי משמעותיים בחייו של הנער, לאפשר לכולם להיות ביחד ולעשות מסיבה אמיתית לכבודו.

מה לגבי טיול?

אם את לא רואים את עצמכם מרימים הפקה שהיא כמו חתונה רק בקטן, שווה לכם ברצינות לשקול ליסוע לטיול ולהזמין לארוחת צהריים נחמדה רק את המשפחה הממש קרובה. כמובן שאפשר לאפשר לילד שלכם גם לחגוג עם החברים אבל לא תגיעו להוצאות הגבוהות שבהפקת ארגון אירוע באולם. לעומת זאת, טיול בר מצווה הוא חוויה מטורפת לילד וגם לכם. הזדמנות מדהימה לצאת מגבולות ישראל, לשבור את השגרה וליסוע למקומות שלא בטוח הייתם נוסעים אליהם בחופשת פסח או חופש גדול רגילה כמו טיול למזרח, טיול לאפריקה או מסע מטורף לדרום אמריקה. גם אתם וגם הילד שלכם יכולים לחוות ביחד כל כך הרבה חוויות, לגלות עולמות חדשים, לאכול במקומות שמעולם לא אכלתם בהם, להיחשף לצבעים, תרבויות ומקומות מדהימים, כאלה שאנחנו רואים בדרך כלל רק בסרטים ובסדרות בטלוויזיה. זה בדיוק הזמן לנסות לחקור קצת את העולם, להבין מהו מזג האוויר האידיאלי לתקופה בשנה ולפי זה לבחור את המקום לטיול בר מצווה שכולם יזכרו אותו למשך הרבה מאוד זמן. הרי למה באנו לעולם הזה אם לא לצבור חוויות? בעוד אירוע יסתיים תוך כמה שעות בלבד, טיול הוא משהו קצת יותר ארוך ולכן לפני שמחליטים, שווה לשקול את שתי האפשרויות.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

פרסום כתבה עם קישור לאתר שלכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן