מפיקי אירועים – הצצה מקרוב

מהו תפקידם של מפיקי אירועים?

בעשור האחרון תחום האירועים עבר שינוי של ממש כאשר אחד מהתפקידים המבוקשים היום בתחום הוא להיות מפיק אירועים. בעוד יש כאלה שנולדו עם כל הכישורים הנדרשים לתפקיד, אחרים לוקחים קורס מקצועי או לומדים את התפקיד תוך כדי תנועה. מפיקי אירועים מתחלקים לשני סוגים:

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

 

  1. מפיקי אירועים עצמאיים הפועלים לבד ומסייעים ללקוח מא‘ ועד ת‘ בתהליך ארגון, תכנון והפקת האירוע.
  2. מפיקי אירועים העובדים בחברות הפקה או באולמות וגני אירועים.

 

בנוסף, יש מפיקי אירועים שמפיקים אירועים פרטיים כמו בר מצוות, בת מצוות, חינות, חתונות לעומת מפיקים המתמחים בהפקת אירועים עסקיים כמו כנסים, תערוכות, השקות מוצר, ימי מכירה, ימי גיבוש וימי כייף לעובדים בחברות או ארגונים וכדומה.

מפיקי אירועים – תפקידים

ובכן למפיק אירוע יש כמה תפקידי מפתח חשובים:

  • להבין את קהל היעד של האירוע – מדובר למעשה באחד הדברים הכי חשובים להצלחת האירוע. ברגע שמאפיינים את האורחים ואת המטרות של האירוע בין אם מדובר באירוע פרטי ובין אם עסקי או אירועי חברה, הדרך הרבה יותר קלה וברורה.
  • לבנות קונספט – היום את מרבית האירועים שמפיקים מלווה קונספט שבעצם קובע את הרעיון הכללי שעומד מאחורי האירוע. לחתונה למשל, אפשר לבנות קונספט שסובב סביב יוון, סוג של חתונה יוונית, לעומת אירוע חברה בחג הפורים, אז ניתן להפיק אירוע בקונספט של מוזיקת שנות ה-80 וברוח התקופה.
  • ציוד ואביזרים לאירוע – על המפיק לסייע למתכננים האירוע להבין איזה ציוד הם צריכים כדי להפוך אותו למושלם. פתרונות הצללה, שולחנות, כסאות, כלים ועוד.
  • חיבור לספקים – למפיקי אירועים יש בדיוק את הקשרים הנכונים כדי לחבר את בעל האירוע לספקים הנכונים בין אם זה בהיבט המוסיקלי, בין אם ספקים הקשורים לאוכל ובין אם בהיבט של אטרקציות, סדנאות, הרצאות או כל דבר אחר שיכול לעבות ולהוסיף תוכן לאירוע.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

פרסום כתבה עם קישור לאתר שלכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן