כמה יעלה לכם להתחתן? על תקציב חתונה

תעשיית החתונות מגלגלת מליארדי שקלים בשנה, כאשר העובדה שמדובר באחד האירועים הכי משמעותיים בחיינו, אם לא החשוב ביותר לא ממש תורמת להורדת הסכומים שכל ספק וספק הלוקחים חלק באירוע דורש. רבים הם הזוגות שבטוחים שברגע שהם יבחרו לתכנן חתונה קטנה במקום גדולה, המחיר של האירוע ירד משמעותית, אבל זה לא בהכרח נכון משום שיש המון קריטריונים המשפיעים על המחיר הסופי של האירוע ועל תקציב חתונה. למעשה, בעוד המחיר הממוצע להפקה של חתונה קטנה אליה מוזמנים בין 70-150 מוזמנים נע בין 35,000-90,000 ש“ח, המחיר של חתונה בינונית עם 150-250 מוזמנים נע בין 70,000-120,000 ש“ח, ממוצע המחירים של חתונה גדולה עם 250-700 מוזמנים עומד על סכומים של בין 100,000-300,000 ש“ח.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

 

מדוע הפערים גדולים כל כך ומה משפיע על תקציב חתונה?

יש כמה אלמנטים עיקריים המשפיעים על המחיר של החתונה. הראשון הוא כמובן הלוקיישן. ככל שהאולם אותו נבחר יהיה גדול יותר ומפואר יותר, המחיר למנה יעלה וכך גם מחיר החתונה. במקרה כזה כמות המוזמנים דווקא כן משפיעה על המחיר. לעומת זאת, אם נבחר להפיק חתונה במקום פרטי או בחיק הטבע כמו בחוף הים למשל, לא נצטרך לשלם על המקום שמגלם עלויות נוספות כמו שכירות, ארנונה וחשמל, מה שיוזיל משמעותית את העלות למנה. גם הספקים שנבחר כמו צלם, קייטרינג, בר, דיג‘י, עיצוב החופה, אטרקציות, מפיקה פרטית – כל אלה ועוד משפיעים על המחיר.

 

כמו שאפשר להפיק אירוע עסקי בתקציב נמוך, כך גם ניתן להפיק חתונה בסכומים די זהים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לחסוך בעלויות החתונה שלכם!

  1. התחתנו בחורף או בסתו במקום בעונת החתונות.
  2. לפני שאתם בוחרים ספק בצעו השוואה בין 2-4 ספקים מאותו תחום.
  3. השכירו שמלה וחליפה במקום לתפור מחדש.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

פרסום כתבה עם קישור לאתר שלכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן