איך מתמודדים עם חרדה לפני אירוע גדול?

רבים מאיתנו חווים קשיי נשימה חרדה קלה או התקפי חרדה לפני אירוע גדול בין אם מדובר באירוע בבית הספר, במכללה, בעבודה או אפילו אירוע משמח כמו בר מצווה או חתונה. חלקנו פשוט לא עומדים בלחץ הזה, שזה דבר טבעי לגמרי והדבר מגיע בדמות של התקפים או אי נוחות גדולה לפני האירוע או המאורע אליו אנו מתכוננים.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

ממה נובעת חרדה לפני אירוע?

החרדה נגרמת כתוצאה ממצב נפשי או מצב גופני שמה שמשפיע עלינו גורם לאותה תופעה של סטרס ופחד הם גורמים סביבתיים כמו טראומות רגשיות שחווינו בעבר כמו מוות של קרוב משפחה, מצב של מגפה עולמית כמו זה שאנו חווים כעת, טראומה אישית שחווינו על בשרנו ועוד הרבה מאוד דברים אחרים שיכלו לקרות סביבנו כמו לחץ ומתחים בחיים האישיים או במהלך ההכנות עצמם אל האירוע. במקרים רבים לפני אירוע גדול, אנו רואים כי המתלוננים סובלים גם מאיזשהו פחד מפני אנשים אחרים, או במילים אחרות חרדה חברתית, דבר שיכול להקשות עליהם להופיע מול קהל למשל או לתפקד בצורה נורמלית במהלך אירוע החתונה שלהם.

כיצד נטפל בחרדות האלו?

ברגע שאנו מתחילים להרגיש כך, או חווים קושי להירדם לפני אירוע למשל, מומלץ לפנות לגורם מקצועי על מנת שיעזור לנו לנהל את זה היום וחלק ניכר מהפתרון לכך הוא הקניית כלים בעזרת איש מקצוע כמו פסיכולוג למשל. ניתן לטפל בתופעה באמצעות טכניקות הרפיה שונות כמו מדיטציה, נשימות, מחשבות שונות שמסיחות את דעתנו ועוד. בנוסף ניתן להשתמש בצמחים מרגיעים כמו קמומיל או תה ירוק ותכשירים הומאופתיים אחרים. פרט לאלו גם שינוי בתזונה למשל יכול לעזור לנו בעיקר אם נצטרך מזונות עשירים באומגה 3 וויטמינים מקבוצת בי.

מעוניינים לפרסום כתבה בתשלום באתר? צרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנקראים ביותר

פרסום כתבה עם קישור לאתר שלכם

יצירת קשר

דילוג לתוכן